Baby Shower Time

Lata 50 w Stanach Zjednoczonych i… powojenny baby boom. To jeden z głównych czynników który przyczynił się do popularności baby shower. Przyjęcie, którego początkowo było wyposażenie przyszłej mamy – na przestrzeni lat przeobraziło się w huczne imprezy. Z profesjonalną oprawą i ogromnymi tematycznymi dekoracjami. 

Nic więc dziwnego, że i w Polsce trend ten zyskał rzesze zwolenników. Nic dziwnego, która przyszła mama nie chciałaby spędzić miło czasu, wśród najbliższych. 

Przyjęcia baby shower idą oczywiście z duchem czasu. Dlatego już nie tylko panie są na nie zapraszane ale także i Panowie oraz przyszły tata. Nie ma też nic złego w tym jeśli to właśnie przyszła mama sama postanowi zorganizować to spotkanie.

kobieta w ciąży, przyjaciółki

Najlepszy moment na bociankowe

Tradycyjnie przyjęto, że przyjęcie powinno zorganizować się około siódmego miesiąca ciąży. Jednak musimy brać pod uwagę samopoczucie przyszłej mamy oraz jej plany także warto uprzednio, wspólnie z nią (o ile nie planujecie niespodzianki) rozważyć tę datę. 

baby shower dekoracja

Gdzie zorganizować baby shower? 

W tym wypadku wszystko zależy od okoliczności i naszych upodobań. Wszystko zależy od tego czy ma to być niespodzianka dla przyszłej mamy. Jeśli nie, to śmiało możecie rozważyć organizację przyjęcia właśnie u niej. 

Oczywiście nie zawsze  uda się pomieścić wszystkich gości, każdy z nas ma inne warunki mieszkaniowe a i też bałagan tuż przed planowanym porodem raczej nie będzie służył. Dlatego uważamy i jesteśmy za tym aby w tym celu znaleźć salę do wynajęcia.

słodki stół

Sprawdzone pomysły na baby shower

To oczywiście jedna z  najtrudniejszych decyzji. Jednak uwierz nam jeśli już dokonasz wyboru motywu przewodniego – wszystko pójdzie bardzo sprawnie. W razie potrzeby możesz scedować organizację przyjęcia event managerowi, który na podstawie rozmowy z Tobą zadba o każdy detal tego dnia. 

Wspólnie z kolegami z Akademii Kulinarnej Gocook.pl wybraliśmy trzy propozycje, które według nas nigdy nie wyjdą z mody a i przyszłej mamie sprawią ogrom przyjemności i wzruszeń. 

bociankowe

Candy Shop

Wiecie już, że przyszła mama spodziewa się dziewczynki. Dlatego idealnym motywem w tym wypadku będzie oczywiście candy shop i duuuużo różu! On sprawdzi się zawsze, szczególnie w połączeniu ze złotem. 

Wstążki, girlandy, balony z helem. Do tego confetti i księga gości. Największe wrażenie jednak z pewnością zrobi słodki stół. Na którym znajdą się lukrowane muffiny, cake popsy, maślane ciasteczka udekorowane tematycznie, “tysiące” cukierków i truskawkowe smoothie – obowiązkowo podane w butelkach od mleka. 

Mamy świadomość tego, że nie samym słodkim człowiek żyje dlatego do tego sweet zestawu dokładamy quiche warzywną oraz sałatkę cezar. 

Wszystkie te pomysły śmiało zrealizujecie w Szklarni 76, której przestrzeń wkomponuje się idealnie w ten motyw przewodni. 

francuskie makaroniki

Pilot nadlatuje

Wasza siostra, przyjaciółka, kuzynka spodziewa się chłopca? Przenieśmy się zatem w podniebny świat. I polatajmy w chmurach. Niejedna mama marzy o przyszłym synu pilocie. Dekoracje tematyczne związane z tym motywem znajdziesz bez problemu. Aby jednak połączyć ten temat z podniebną atmosferą zorganizuj przyjęcie na przykład w ogrodzie Akademii Kulinarnej. Duże poduchy i pufy oraz obowiązkowo piknikowe przekąski z postaci finger foodów, koreczków a także mini tortill. W ramach słodkości polecamy wykonywaną na miejscu podczas przyjęcia watę cukrową. Każdy kocha te słodkie chmurki. 

dziewczynka czy chłopiec

Chłopiec czy dziewczynka?

Jeśli jednak nie znacie płci dziecka bądź przyszła mama nie chce jej ujawniać – proponujemy barwy szarości w srebrnej otulinie. Jako dodatki w postaci balonów postawiliśmy na kolor czarny. Doda on szyku i klasy. Nie będzie sugestywny. 

W kwestii menu pójdźmy w tradycyjne przekąski. Półmiski warzyw z dipami, owoce, dwa rodzaje sałatek – jedna wege druga mięsna oraz na przykład quesadilla podana na ciepło. 

Tort możecie zamówić z dowolnej cukierni, możemy też Wam polecić naszych podwykonawców, którzy tworzą małe dzieła sztuki. No i oczywiście nie zapominajcie o zaproszeniach – one też powinny być dopasowane do motywu przewodniego. 

Zatem drogie mamy, drogie przyjaciółki mam – jeśli przed Wami baby boom – zapraszamy!

Rozglądasz się za salą na przyjęcie Wielkanocne ?

Sprawdź naszą ofertę sali na wyjanem w Warszawie. Lokalizacja blisko centrum, dla 150 gości.

Sprawdź naszą propozycję