Instagramowe HITY jedzeniowe

Sztuka kulinarna, bo z pewnością tym właśnie jest gotowanie z pasją – stała się ogromnie popularna. A wszystko za sprawą nieodłącznego już w naszym życiu elementu jakim są social media. Łatwość z jaką możemy się podzielić swoimi doświadczeniami kulinarnymi oraz posiadaną wiedzą potęguje z dnia na dzień liczba odtworzeń i obserwatorów comfort food.  

Co za tym idzie dzięki tym milionom subskrypcji niektóre przepisy stały się już viralem a lifehacki na proste dania, zmieniły podejście do gotowania nawet największy sceptyków i otworzyły nam nowe możliwości, które z łatwością wykonamy samodzielnie w domu. 

Turkish eggs cilbir in white bowl. Turkish cuisine concept. Poac

Jakie dania stały najbardziej popularne i zagościły na stałe w naszych domach?

Pyszne niebanalne śniadanie, wyglądające jak te, które obserwujemy w hotelach pięciogwiazdkowych jest w zasięgu Twoich rąk. 

Mowa oczywiście o jajkach po turecku. Do wykonania tego śniadania potrzebne Wam będą jedynie:  jajka, jogurt naturalny, czosnek, cytryna, masło oraz sól i koperek. 

Przepis na ich wykonanie z łatwością znajdziecie na instagramie wpisując odpowiedni “#” hashtag . I tu, będziecie mile zaskoczeni ponieważ znajdziecie ogrom wersji tego orientalnego śniadania. Świetna alternatywa dla tradycyjnej jajecznicy. 

Pozostając w temacie jajek – kolejna propozycja, która zyskał uznanie followersów to kochane przez nas wszystkich tosty! Jednak tym razem podawane w jajku i z warzywami. Nazywane popularnie jajko tostami  lub tostowym omletem. Do ich przygotowania produkty znajdą się w każdym domu. Wystarczy pieczywo tostowe, ulubiony ser, szynka oraz warzywa wedle uznania. 

fig

Zapiekane figi? 

Jeśli chcielibyście zasmakować jednak bardziej “ekskluzywnej” wersji tostów. Viralem stały się te podawane z miodem, kozim serem, orzechami i figą. Przepis na to danie możecie znaleźć na przykład u Agnieszki Wolszczyk, znanej jako @ciocialiestyle. 

Z tych składników, pomijając tosty a dodając masło oraz szynkę parmeńską możecie także przygotować HIT ostatnich tygodnim jakim jest #butterboard, czyli deska posmarowana masłem z różnymi składnikami. Rewelacyjnie sprawdzi się na przykład podczas karnawałowego spotkania w gronie znajomych. Taką wersję proponuje zwycięzca masterchefa znany w social mediach jako @matteo.brunetti.real

.

Baked feta cheese with tomato and spaghetti pasta in dish. Trend

Pasta w kilka minut? 

Skoro już zawitaliśmy dzięki Mateuszowi do Włoch to nie sposób wspomnieć o…makaronie z pomidorkami cherry, fetą oraz oliwą z oliwek i czosnkiem. Proste, szybkie i przepyyyszne, wiem bo sama już niejednokrotnie próbowałam.  

Ostatnia w propozycji jaką dla Was wspólnie wybraliśmy to pizza na spodzie z cukinii, przygotowana – i tu z pewnością miłe zaskoczenie – na patelni. Przepis znajdziecie na przykład u Svetlany, znanej jako @fit_przepisy_od_baletnicy.  

Zdrowa wersja jednego z najbardziej lubianych przez polaków dań włoskich. W dodatku prosta w wykonaniu i syta.  

Oczywiście, nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie wspomnieli, że możecie wspólnie z nami na Jutrzenki 76 w Akademii Kulinarnej GoCook nauczyć się wykonywać te wszystkie dania. Przy okazji spędzicie czas wspólnie ze znajomymi lub poznacie nowych. Moda na social cooking w Stanach Zjednoczonych już bije rekordy popularności. Czekamy zatem na Polskę. 

.

Rozglądasz się za salą na imprezę karnawałową w Warszawie?

Sprawdź naszą ofertę sali na wyjanem w Warszawie. Lokalizacja blisko centrum, dla 150 gości.

Sprawdź naszą propozycję