Na co zwracać uwagę wybierając salę weselną?

Wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce, w obecności zaproszonych gości, będzie ślubować sobie miłość i wyrażać chęć bycia razem przez całe życie. Ślub to niezwykle radosna uroczystość, nic więc dziwnego, że chce się ją świętować w gronie rodziny i znajomych przez całą noc. Miejsce, w którym będzie wspólnie z gośćmi cieszyć się tym, iż staliście się właśnie mężem i żoną, powinno być wyjątkowe. Jak wybrać salę weselną?

Lokalizacja sali weselnej

Sala na wesele - logistyka sali WarszawaZanim przejdziemy do spełniania marzeń, skupmy się na rzeczach, które wymagają twardego stąpania po ziemi. Wybierając salę weselną koniecznie weźcie pod uwagę lokalizację. Nawet najpiękniejsza sala na wesele może okazać się nietrafionym wyborem jeśli będzie położona w zbyt dużej odległości do miejsca ślubu i waszego miejsca zamieszkania. Wbrew pozorom wcale nie ograniczacie się do pojechania tam raz, w dniu ślubu. Salę na wesele trzeba będzie odwiedzać co najmniej kilkukrotnie, poświęcić czas na jej obejrzenia, spotykać się z organizatorami, żeby omówić szczegóły. To sprawia, że jeszcze przed weselem odległość od miejsca zamieszkania ma znaczenie. Odległość od kościoła czy urzędu, w którym bierzecie ślub również jest bardzo istotna. Nie chcecie przecież spędzić kilku godzin w aucie.

Infrastruktura sali weselnej

Infrastruktura ma duże znaczenie dla wyboru sali na wesele. Powinniście wziąć pod uwagę nie tylko dojazd, ale również okolicę. Ważne jest nie tylko to czy Wy i goście sprawnie dojedziecie do sali weselnej, ale również to czy w pobliżu znajdują się np. hotele, w których goście mogą przenocować.

Jak wybrać salę weselną? – sala szyta na miarę

Ważna jest także sama przestrzeń sali – jak jest duża, ilu gości pomieści. Nawet najpiękniejsza sala nie spełni swojej funkcji jeśli będzie za mała. Należy przeanalizować z ilu części i kondygnacji składa się sala weselna i czy posiada udogodnienia np. dla osób starszych. To ważne zwłaszcza jeśli wiecie, że wśród waszych gości znajdują się osoby z niepełnosprawnościami lub rodzice z małymi dziećmi, które korzystają jeszcze z wózka. Sprawdźcie czy sala na przyjęcie weselne, którą wybraliście posiada miejsca parkingowe. Czy posiada miejsce – ogród lub taras, w którym goście będą mogli się przewietrzyć. To wszystko wpłynie na komfort wasz i zaproszonych gości.

Sale weselne

Jak wybrać salę weselną? – sala w waszym stylu

Każda Para Młoda ma wizję wymarzonego wesela. Dla jednych będzie to przyjęcie w iście pałacowym stylu, kolejni wybiorą wesele w stylu boho, jeszcze inni zdecydują się na minimalizm. Od waszych preferencji zależy w jakim kierunku powinniście pójść wybierając salę na wesele. Możecie szukać sali weselnej w określonym stylu lub wybrać salę, która będzie dość neutralną przestrzenią i ograć ją dodatkami (ozdobami, światłem) tak, by nawiązywała do stylu, który wybraliście. Dzięki temu wasze wesele nabierze pożądanego charakteru, a wasze stroje, muzyka i przestrzeń, w której się znajdujcie stworzą wspólną całość

Sala weselna GoCook - personalizacja

Miejsce tworzą ludzie

W wyborze sali na wesele ważne są nie tylko kwestie widoczne gołym okiem, takie jak jej metraż czy wystrój. Miejsce tworzą ludzie. To od ich zawodowego doświadczenia i zaangażowania w pracę, którą wykonują zależy sukces. W GoCook zatrudniamy profesjonalistów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu i łączeniu pracy z pasją są w stanie spełniać marzenia nowożeńców. Wybierając salę weselną zwróćcie uwagę na komunikację z osobami odpowiedzialnymi za kontakt z Wami. Doświadczony koordynator pomoże określić wasze potrzeby i rozwiąże ewentualne problemy. Jeśli czujecie „flow” z organizatorem, miejcie świadomość, że to ogromna zaleta.

Jak wybrać salę weselną – sztuka zarządzania budżetem

Kryterium, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze sali na wesele to kryterium finansowe. Rzadko pary młode mogą całkowicie pominąć ten aspekt. Dlatego zastanówcie się ile możecie zapłacić za wesele oraz jaka część tej kwoty może zostać przeznaczona na salę i catering. Dobrym „miernikiem” ceny jest wartość „talerzyka”. Najłatwiej porównać koszt sali porównując właśnie koszt wyżywienia za osobę. Pamiętajcie jednak, żeby sprawdzić koszty dodatkowe. W sali GoCook bez dodatkowych opłat otrzymujcie:

  • Parking dla gości
  • Możliwość wstawienia własnego alkoholu bez wnoszenia opłaty za tzw. „korkowe”
  • Lodówki do chłodzenia napoi i zapas kostek lodu
  • Okrągłe lub prostokątne stoły bankietowe wraz z całą zastawą
  • Nagłośnienie, oświetlenie oraz złoty heksagon
  • Koordynację managera / wedding plannera
  • Sprzątanie po wydarzeniu

W wielu salach weselnych takie koszty należy pokryć dodatkowo.

Jak wybrać salę weselną – spełniajcie marzenia

Przy wyborze sali na wesele warto w jakiejś mierze kierować się zdrowym rozsądkiem, analizować, kalkulować, porównywać. Ale nie zapominajcie o tym, że to wasz szczególny dzień, który zasługuje na wyjątkową oprawę. Czasem serce mówi więcej niż umysł. Jeśli więc znajdziecie miejsce, po którego przekroczeniu progu będziecie mieć przeczucie, że to właśnie TO, nie bójcie się iść tą drogą. Życzymy Wam pięknego wesela oraz jeszcze piękniejszego wspólnego życia.

Rozglądasz się za salą na wesele?

Sprawdź naszą ofertę sali na wyjanem w Warszawie. Lokalizacja blisko centrum, dla 150 gości.

Sprawdź naszą propozycję