Barista in cafe or coffee bar preparing cappuccino

Kurs Profesjonalnego Baristy – zaawansowany 32 h

Kurs Profesjonalnego Baristy w stopniu zaawansowanym skierowany jest do osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tej tematyce. Dlatego jeśli jesteś osobą, która marzy o awansie zawodowym, chcesz podnieść swoje kwalifikację lub po prostu, jako prawdziwy pasjonat kawy zaczerpnąć najświeższych informacji, w takim razie koniecznie przyjdź na nasze szkolenie.

Podczas 30h zajęć poznamy najciekawsze gatunki kawy, będziemy mielić ziarna by nauczyć się praktycznych sposobów ich rozróżniania, a nawet poznamy czynniki wpływające na powstanie idealnego espresso. Nie zabraknie także Cup Tastingu czyli rozpoznawania oraz opisywania smaków i aromatów kawy jednorodnej oraz jej mieszanek. Wspólnymi siłami będziemy tworzyć nietypowe połączenia, poprzez użycie metod znanych tylko profesjonalnym baristom. Poświęcimy również odrobinę czasu na przypomnienie sobie, dlaczego smak kawy tak idealnie współgra z wonią czekolady. Choć czeka nas sporo pracy, jedno jest pewne: przeżyjecie niezapomniane chwile, w których dominować będzie smak i aromat prawdziwej kawy. A na koniec zajęć, uroczyste wręczenie zaświadczeń, które będą idealnym potwierdzeniem nabytych kwalifikacji.

W jakim charakterze mogę pracować po ukończeniu kursu?

Nasz Kurs Profesjonalnego Baristy – stopień zaawansowany, daje wiele możliwości podjęcia pracy m.in. w w kawiarniach, restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, a także możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Wymagania wstępne

W przypadku realizacji zajęć praktycznych w kawiarni niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o stanie zdrowia od lekarza medycyny pracy, bądź aktualna książeczka SANEPID

Certyfikaty

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622)

Organizacja zajęć
 • weekendowym (sob i ndz) – zajęcia odbywają się przez dwa weekendy tylko w Soboty i w Niedziele, w godzinach między 9 a 17. Szczegółowe godziny ustalane przed planowanym kursem
 • weekendowym (pt, sob i ndz) – zajęcia odbywają się w jeden weekend – Piątek od godziny 16, następnie w Sobotę i Niedzielę odbywają się zajęcia praktyczne.
Materiały szkoleniowe

Oferujemy Państwu możliwość wyboru wersji standard lub wersji rozszerzonej-z tabletem.

Materiały tradycyjne – cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych czy drukowanych skryptów lub innej, w zależności od ustaleń.

Materiały rozszerzone z tabletem- opcja płatna dodatkowo 250 zł. Cena zawiera 9- calowy tablet  Goclever Terra 90. W komplecie otrzymują Państwo firmowe etui wraz z klawiaturą, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym lepszym od poprzedniego modelu Android 4.1. Posiada między innymi: dwurdzeniowy procesor DualCore 1GHz, wbudowaną kamerę 0,3 Mpix, możliwość podłączenia Internetu WIFI, multimedia: AUDIO/WIDEO/FOTO/e-BOOK. Gadżet po zakończeniu szkolenia przechodzi na własność kursantów.

Vouchery na szkolenie

Nie masz pomysłu na prezent? Podaruj ciekawą i kreatywną formę spędzenia wolnego czasu oraz szansę na rozwój, a może inspirację do zmiany? Wykup voucher i spełnij marzenia bliskiej osoby. Sprawdź zakładkę vouchery.  https://gocook.pl/voucher-2/

Jak się zapisać
 1. W tabeli z zapisami wybierz interesujący termin i miasto i kliknij „Zapisz się”
 2. Po uzupełnieniu  formularza klikamy na ikonkę „zapisz” na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były poprawne, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomów i zaświadczeń dla uczestników oraz niezbędna jest do dokumentacji szkoleniowej.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki w wysokości min. 100 zł w wersji standard lub 250 zł dla wersji rozszerzonej (lub całości kwoty) na podany w umowie w ciągu 48 h od daty rejestracji. Indywidualny numer konta znajduje się na umowie zgłoszenie.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. W ciągu 2 dni roboczych od rejestracji koordynator szkolenia skontaktuje się z Państwem telefonicznie bądź mailowo i poinformuje o wszelkich szczegółach szkolenia.

Ilość miejsc ograniczona.