Francuskie Makaroniki

To malutkie, rozpływające się w ustach ciasteczka, które swoją sławę zyskały dzięki Katarzynie Medycejskiej. Choć rodem wywodzą się ze słonecznej Italii, to jednak ogólnoświatową sławę zyskały dzięki królowej Francji, która wprowadziła je na europejskie salony. Przez wieki ich receptura ulegała ciągłemu udoskonaleniu, aby dziś przybrać formę kolorowych, lekkich jak mgiełka skorupek. Choć nazywane są mianem najtrudniejszych ciastek świata, gdyż sztuka ich wypieku jest czasochłonna oraz wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy teoretycznej, to jednak ich smak, równoważy wszystkie włożone wysiłki.

Warsztaty francuskie

Mając na uwadze, jak wielką cieszą się popularnością, chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników słodkich smaków na nasze warsztaty pieczenia francuskich makaroników. Nie tylko poznamy główne zasady wypieku „skorupek”, ale także sami je stworzymy, i to w różnokolorowych wariantach. Nie zabraknie także, krótkiej lekcji tworzenia kremów i mas, idealnie komponujących się z naszymi wypiekami. A wszystko po to by móc wspólnie cieszyć się smakiem wykwintnych makaroników, których elegancja oczarowała samą Królowe Medyceńską. A na koniec zajęć, specjalnie dla Państwa mała niespodzianka: lekcja kulinarnego decoupageu czyli nauka efektownego pakowania uroczych makaroników!

Organizacja zajęć

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia trwają ok. 5 h. Ich rozpoczęcie jest planowane ok. 17.00, a zakończenie ok.21.00.

Materiały szkoleniowe

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Oferujemy Państwu możliwość wyboru wersji standard lub wersji rozszerzonej-z tabletem.

Materiały tradycyjne – cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych czy drukowanych skryptów lub innej, w zależności od ustaleń.

Materiały rozszerzone z tabletem- opcja płatna dodatkowo 250 zł. Cena zawiera 9- calowy tablet  Goclever Terra 90. W komplecie otrzymują Państwo firmowe etui wraz z klawiaturą, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym lepszym od poprzedniego modelu Android 4.1. Posiada między innymi: dwurdzeniowy procesor DualCore 1GHz, wbudowaną kamerę 0,3 Mpix, możliwość podłączenia Internetu WIFI, multimedia: AUDIO/WIDEO/FOTO/e-BOOK. Gadżet po zakończeniu szkolenia przechodzi na własność kursantów.

Vouchery na szkolenie
 

Kurs w prezencie!!!!! Nie masz pomysłu na prezent? Podaruj ciekawą i kreatywną formę spędzenia wolnego czasu oraz szansę na rozwój, a może inspirację do zmiany?

Wykup voucher i spełnij marzenia bliskiej osoby. Sprawdź zakładkę vouchery.  https://gocook.pl/voucher-2/

Jak się zapisać

JAK SIĘ ZAPISAĆ

 1. W tabeli z zapisami wybierz interesujący termin i miasto i kliknij „Zapisz się”
 2. Po uzupełnieniu  formularza klikamy na ikonkę „zapisz” na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były poprawne, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomów i zaświadczeń dla uczestników oraz niezbędna jest do dokumentacji szkoleniowej.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki w wysokości min. 100 zł w wersji standard lub 250 zł dla wersji rozszerzonej (lub całości kwoty) na podany w umowie w ciągu 48 h od daty rejestracji. Indywidualny numer konta znajduje się na umowie zgłoszenie.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. W ciągu 2 dni roboczych od rejestracji koordynator szkolenia skontaktuje się z Państwem telefonicznie bądź mailowo i poinformuje o wszelkich szczegółach szkolenia.

Program kursu

Warsztaty Francuskie Makaroniki 5h
1. Z wizytą w paryskiej cukierni Ladurée czyli jak to się robiło w przeszłości 2. Sztuka wyrabiania makaroników: dobór produktów wysokiej jakości, odpowiednich narzędzi, główne zasady wyrabiania ciasta i pieczenia skorupek 3. Praktyczna nauka tworzenia makaroników:
 • przygotowywanie 4 wersji smakowych ciasta, m.in. do wyboru wersja: waniliowa, czekoladowa, pistacjowa, malinowa, różana, jeżynowa, orzechowa, brzoskwiniowa, cytrynowa, lawendowa
 • przygotowywanie 4 wersji kremów, do wyboru z: karmel z solą morską, różany, pistacjowy, słodko-gorzki z chili, fiołkowo-waniliowy, malinowy, owoce leśne, orzechowy, brzoskwiniowy
4. Słodka degustacja stworzonych ciasteczek

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy z GoCook.pl