Kurs torty angielskie skierowany jest do wszystkich pasjonatów cukiernictwa, osób związanych zawodowo z pieczeniem ciast artystycznych, a także miłośników słodkich smaków, pragnących  podnieść swoje umiejętności w tej dziedzinie. Marzy Ci się własna pracownia, w której będą powstawały wymyślne ciasta? A może po prostu chcesz upiec tort inspirowany motywem ulubionej bajki swojego dziecka? Nie zależnie od tego, czy jesteś z wykształcenia cukiernikiem, samoukiem poznającym zagadnienia stylu angielskiego w zaciszu swojego domu, czy też zajrzałeś na tą stronę kierowany ciekawością – dołącz do nas, a przekonasz się, że styl angielski nie jest wcale taki trudny.

Let’s GoCook.pl  organizując swoje kursy skupia się przede wszystkim na praktyce. Choć na naszych warsztatach nie zabraknie krótkiego wykładu o stosowanej w cukiernictwie terminologii, czy używanych akcesoriach, to jednak biorąc udział w kursie Torty Angielskie, masz gwarancję uczestnictwa w największej ilości godzin praktycznych, jaka tylko jest możliwa na tego typu szkoleniu. Trzeba pamiętać, że ponad 90% zajęć to praktyka!  Krok po kroku, prześledzimy cały proces powstania wypieku w stylu angielskim: nauczymy się dobierać odpowiednie mąki, tworzyć kremy, masy i lukry plastyczne oraz aranżować efektowne kompozycje cukiernicze. Podczas trwania zajęć zdradzimy Ci kilka sekretów, między innymi: jak upiec biszkopt idealny, co zrobić by masa plastyczna zachowała odpowiednią sprężystość, a nawet jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej, kiedy wykonany element nie spełnia naszych oczekiwań.  Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszych Trenerów, nauczymy się tworzyć torty piętrowe oraz układać dekorację, tak by przykuwały uwagę nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Pamiętaj, że każdy uczestnik kursu stworzy własny projekt tortu, którym będzie mógł obdarować najbliższych!

W Let’s GoCook.pl wiemy doskonale, że nie ma nic bardziej kuszącego niż zapach ciasta świeżo wyjętego z pieca. Dzisiaj jednak, wystawimy Twoją cierpliwość na dodatkowe pokuszenie, Uczestnicząc  w naszych zajęciach, nie tylko będziesz kosztował pysznych ciast, ale także przeżyjesz mnóstwo słodkich chwil. Podczas 40h zajęć, nasi kursanci mają gwarancję:

 • uczestnictwa w największej ilości zajęć szkoleniowych na rynku przy zachowaniu najniższej ceny
 • poznania nowoczesnych technik przygotowywania, pieczenia oraz zdobienia wypieków, których nie powstydziłaby się najlepsza cukiernia świata – pamiętaj, że w GoCook.pl aż 90% zajęć to praktyka!
 • uczestnictwa w zajęciach pełnych przyjaznej, rodzinnej atmosfery, podczas których poznamy sekret, jak upiec tort idealny
 • zdobycia dyplomu i certyfikatu MEN – jak widać słodyczy GoCook.pl nie oparło się same Ministerstwo Edukacji Narodowej. Otrzymane dokumenty przyczynią się do uzyskania pracy marzeń w Polsce i UE; tym bardziej, że równocześnie możemy starać się certyfikat sporządzony w języku niemieckim i angielskim,
 • poznania wspaniałych Trenerów – ludzi, którzy zarażają pasją do pieczenia. Dzięki zaangażowaniu oraz indywidualnemu podejściu naszych lektorów będziemy mogli zdobyć rzetelną wiedzę teoretyczną, praktyczne umiejętności oraz poznać masę cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się w dalszej pracy zawodowej.
 • otrzymania nowoczesnych materiałów szkoleniowych, takich jak: tablet, pięknie zdobione książki cukiernicze, skrypty przygotowywane specjalnie na zajęcia w Let’s GoCook.pl – z pewnością wszystkie otrzymane materiał przydadzą się w zaciszu domowej kuchni oraz przyszłej pracy zawodowej
 • pl to nie tylko organizator świetnych i cenionych na rynku szkoleń, to także serwis pracy, z jedną z największych baz ofert. Jeżeli szukasz zatrudnienia, to świetnie trafiłeś. Najnowsze propozycje dla zawodu kucharza znajdziesz tutaj.
 • jesteś absolwentem szkolenia zorganizowanego przez Let’s GoCook.pl? Brawo, właśnie zdobyłeś 10 % zniżki, którą możesz wykorzystać uczestnicząc w innych kursach organizowanych przez naszą firmę.
W jakim charakterze mogę pracować po ukończeniu kursu?

Po ukończeniu kursu Torty Angielskie możesz pracować jako cukiernik lub asystent cukiernika. Kurs daje podstawy do dalszego rozwoju jak również może pomóc w określeniu drogi życiowej (np. przez założenie własnej działalności). Sprawdź oferty pracy dla cukiernika w wyszukiwarce GoWork.pl -> oferty pracy hiperłącze  http://www.gowork.pl/praca/cukiernik;st

Wymagania wstępne

zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza medycyny pracy, bądź aktualna książeczka SANEPID

Certyfikaty

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622)

Organizacja zajęć

Kurs Torty Angielskie trwa 40h dydaktycznych (45 min.) i proponowany jest w 2 trybach:

weekendowym (zaocznym) – 2 zjazdy (4 dni), gdzie zajęcia odbywają się co tydzień w soboty i w niedziele. Godziny zajęć części teoretycznej i praktycznej organizowane w cukierniach, restauracjach czy hotelach uzależnione są od zasad funkcjonowania lokalu.

dziennym – 5 dni roboczych, gdzie zajęcia odbywają się codziennie. Godziny zajęć części teoretycznej i praktycznej organizowane w cukierniach, restauracjach czy hotelach uzależnione są od zasad funkcjonowania lokalu.

Materiały szkoleniowe

Oferujemy Państwu możliwość wyboru wersji standard lub wersji rozszerzonej-z tabletem.

Materiały tradycyjne – cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych czy drukowanych skryptów lub innej, w zależności od ustaleń.

Materiały rozszerzone z tabletem- opcja płatna dodatkowo 250 zł. Cena zawiera 9- calowy tablet  Goclever Terra 90. W komplecie otrzymują Państwo firmowe etui wraz z klawiaturą, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym lepszym od poprzedniego modelu Android 4.1. Posiada między innymi: dwurdzeniowy procesor DualCore 1GHz, wbudowaną kamerę 0,3 Mpix, możliwość podłączenia Internetu WIFI, multimedia: AUDIO/WIDEO/FOTO/e-BOOK. Gadżet po zakończeniu szkolenia przechodzi na własność kursantów.

Vouchery na skzolenie

 

Kurs w prezencie!!!!! Nie masz pomysłu na prezent? Podaruj ciekawą i kreatywną formę spędzenia wolnego czasu oraz szansę na rozwój, a może inspirację do zmiany?

Wykup voucher i spełnij marzenia bliskiej osoby. Sprawdź zakładkę vouchery.  https://gocook.pl/voucher-2/

Jak się zapisać
 1. W tabeli z zapisami wybierz interesujący termin i miasto i kliknij „Zapisz się”
 2. Po uzupełnieniu  formularza klikamy na ikonkę „zapisz” na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były poprawne, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomów i zaświadczeń dla uczestników oraz niezbędna jest do dokumentacji szkoleniowej.
 3. Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja
 4. Po poprawnym procesie rejestracji, wygeneruje się Państwu umowa, którą należy pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać do nas faxem, mailem lub pocztą.
 5. Na podany przez Panią/Pana adres e-mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji.
 6. Wpłata zaliczki w wysokości min. 100 zł w wersji standard lub 250 zł dla wersji rozszerzonej (lub całości kwoty) na podany w umowie w ciągu 48 h od daty rejestracji. Indywidualny numer konta znajduje się na umowie zgłoszenie.
 7. Wpłata pozostałej kwoty za kurs najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
 8. Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.
 9. W ciągu 2 dni roboczych od rejestracji koordynator szkolenia skontaktuje się z Państwem telefonicznie bądź mailowo i poinformuje o wszelkich szczegółach szkolenia.

Program kursu

Kurs Torty Angielskie 40 h

Wprowadzenie: Dekorowanie cukiernicze w pigułce:

 • Wyposażenie i organizacja stanowiska pracy
 • Narzędzia, maszyny i urządzenia wykorzystywane w pracy – omówienie wyposażenia pracowni cukierniczej: wykrywaczki, stemple, pistolety do lukru itp.
 • Terminologia stosowana w dekoracji stylem angielskim

Moduł I. Biszkopty, masy, kremy oraz elementy dekoracyjne:

 • Wypiek różnych rodzajów biszkoptów i blatów do tortów
 • Tworzenie tortów piętrowych
 • Przygotowanie nasączeń do tortów
 • Tworzenie musów, kremów i mas do tortów i deserów

Moduł II. Masy plastyczne w cukiernictwie:

 • Tworzenie mas: lukier plastyczny, królewski, marcepan, pianki marshallom itp.
 • Barwienie mas plastycznych
 • Techniki i metody pracy z lukrem plastycznym
 • Praktyczna nauka postępowania z masą plastyczną: pokrywanie i obkładanie tortów
 • Techniki dekoracji lukrem: pikowanie, wykańczanie, malowanie na lukrze itp.

Moduł III. Tworzenie dekoracji:

 • Tworzenie ozdób dekoracyjnych z mas plastycznych, takich jak: falbanki, koronki, listki, kwiatki, figurki, ludziki, zwierzątka, kokardy itp.
 • Sztuka wykorzystania kwiatów jadalnych
 • Tworzenie napisów oraz ozdabianie kremami
 • Wykańczanie tortów w różnych kształtach

Moduł IV. Projektowanie cukiernicze:

 • Stworzenie własnego projektu ciasta
 • Sztuka aranżacji deserów na talerzu
 • Podsumowanie warsztatów i wręczenie pamiątkowych dyplomów

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy z GoCook.pl

Kurs Torty Angielskie 40h - kurs dzienny

Miejsce Termin Wersja standardowa Wersja z tabletem
Warszawaod 2021-12-13 do 2021-12-16Cena: 999 Zapisz sięCena: 1249 Zapisz się
180257975_1280526915682126_6618420177790554435_n