AZJA | magiczna kuchnia

Azja to ogromny kontynent o wielu krajach i kulturach, które wnoszą swoje unikatowe smaki, aromaty i techniki kulinarne. Miejsce na mapie obowiązkowe dla miłośników odkrywania Świata, a także dla fanów poznawania tego co jeszcze  nieznane w kuchni.

Dziś zabierzemy Was w  kulinarną podróż po kontynencie azjatyckim. Załóż razem z nami fartuch i let’s go cook.

Na czym się ta kuchnia azjatycka tak właściwie opiera? Po pierwsze zawiera dużą ilość warzyw, co przyczynia się do dostarczania cennych witamin, minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy. Ogranicza natomiast mięso -zwłaszcza w kulturze buddystycznej-  zamiast tego, kładzie nacisk na używanie tofu, tempeh i różnych rodzajów fasoli jako źródła białka roślinnego.

W każdej diecie musi być balans więc spożycie ryb i owoców morza stanowi dość spory odsetek w tamtejszej kulturze, gdyż są bogatym źródłem kwasów omega-3, które korzystnie wpływają na zdrowie serca i mózgu. Dla przykładu w Polsce szacuje się, że jedna osoba spożywa około 14 kg ryb i owoców morza rocznie.

Kuchnia ta jest przede wszystkim bardzo zdrowa stosuje techniki fermentacji głównie do przygotowywania produktów, takich jak kimchi (koreańska kiszona kapusta) czy miso (japońska pasta sojowa). Fermentacja zwiększa zawartość probiotyków, które wspierają zdrową florę jelitową. Skupiając się jednocześnie na wykorzystywaniu świeżych składników, by zachować jak najwięcej ich wartości odżywczych.

posiłki w ciągu dnia

A oto kilka najpopularniejszych dań, które poddadzą wasze kubki smakowe nowym doznaniom:

Sushi (Japonia)
Delikatne i eleganckie rolki ryżu z surową rybą, krewetkami, warzywami lub innymi dodatkami. Serwowane z sosem sojowym, wasabi i imbirkiem.

Pad Thai (Tajlandia)
Tradycyjne danie tajskie, składające się z makaronu ryżowego, warzyw, jajka, orzechów ziemnych i krewetek lub mięsa, z wyrazistym smakiem słodko-kwaśnym.

Kimchi (Korea Południowa)
Klasyczna koreańska potrawa z kiszonej kapusty, papryki, czosnku i przypraw, której smak jest pikantny i kwaśny.

Bubble Tea (Taiwan)
Rozprzestrzeniający się na całym świecie napój na bazie herbaty, z dodatkiem mleka i różnorodnymi kulistymi „bąbelkami” tapioki.

Na warsztatach  odbywających się na Jutrzenki 76 będziecie mogli doświadczyć różnorodności kulinarnej oraz bogactwa smaków charakterystycznych dla Azji. Nasz kucharz omówi z Wami unikalne składniki, techniki gotowania i prezentację potraw, abyście mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą im cieszyć się smakiem Azji również w domowym zaciszu.

Nie zabraknie również pokazu z użyciem ciekłego azotu!

DSC04881

Ciesz się tą kulinarną podróżą przez Azję razem z innymi uczestnikami warsztatów kuchni tajskiej w Go Cook,  która na pewno przyniesie wiele wrażeń i przyjemności.

Zapraszamy do kontaktu

Czekamy na Ciebie 😊

Rozglądasz się za salą na warsztaty kulinarne w Warszawie?

Sprawdź naszą ofertę sali na wyjanem w Warszawie. Lokalizacja blisko centrum, dla 150 gości.

Sprawdź naszą propozycję