Wymarzone wesele – otwarcie kalendarza 2024

Jedni planują wakacje…a inni – ślub i wesele. Nie ma co się dziwić, że mimo tylu miesięcy jakie przed nowożeńcami zanim powiedzą sobie sakramentalne “tak” już pojawia się tyle pytań. Panna Młoda chciałaby aby wszystko wypadło perfekcyjnie. 

Pan Młody z pewnością także jednak jak wiemy, z doświadczenia raczej woli w tych kwestiach wspierać niż deliberować. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest oczywiście miejsce, w którym do tej przepięknej chwili dojdzie. 

Z tym jak wiemy, nie można zwlekać. Zazwyczaj należy już rok wcześniej zabookować termin na salę weselną. No chyba, że marzy nam się przedślubna adrenalina i postanowiliśmy poczekać ze wszystkim na ostatnią chwilę – co o dziwo polecamy. Organizujemy przyjęcia w dwa tygodnie. Nie jest to dla nas żaden problem.

Jaka w takim razie powinna być sala idealna? 

To jedno z kluczowych pytań które zadaliśmy wedding plenerce naszej Akademii Kulinarnej Let`s GoCook & Szklarni – Aleksandrze Jarosz. 

“Najważniejsze jest to aby była to przestrzeń, która można dopasować indywidualnie do dekoracji i charakteru – małe rodzinne przyjęcie, zabawa do białego rana z orkiestrą etc. Ja lubię  taką klasykę, dodaje się kilka elementów i powstaje efekt wow!”

Taką przestrzeń zdecydowanie reprezentuje Szklarnia na Jutrzenki 76 w Warszawie. Macie tam wiele możliwości by efekt “wow” powstał w zaledwie kilka godzin a tym samym, możecie bawić się zarówno w zamkniętej przestrzeni jak i magicznym ogrodzie, którym dysponujemy. 

Szczególnie gdy w planach macie ślub na przełomie wiosny / lata. Każdy będzie zadowolony mając możliwość obcowania z naturą i otaczającej go zieleni oraz kwiatów. Tym samym, będzie to perfekcyjne tło pod wybraną przez Was weselną dekorację. 

“Teraz przeważnie są piękne ogrody i zielone przestrzenie, które można wykorzystać i zaaranżować.”

Wybraliśmy już swoją idealną przestrzeń, jednak to dopiero początek naszej przygody, dlatego ustalmy jakie trendy sprawdzą się w roku 2024. 

“Jakie kolory na wesele 2024? Odcienie szarości, złota, srebra, granatu, bordo. I  również kolor niebieski, brzoskwiniowy, ciemnozielony, fuksjowy, fioletowy czy chabrowy. Ale jeszcze czekamy na ogłoszenie koloru roku jestem ciekawa co to będzie za kolor?”

Stół weselny GoCook

Dekoracje…

“Dekoracje, delikatne i z klasą. Delikatne białe kwiaty, dużo zieleni i minimalistyczne elementy oraz dużo świec – to zawsze będzie modne. Dodatkowo takie dekoracje nie muszą kosztować miliony monet, a będą pięknie wyglądały.”

Oj, powoli wszyscy w Akademii zaczynamy marzyć o weselu. Ale na spokojnie, przecież jeszcze pozostało najważniejsze czyli stół weselny.  

“Na stole nie wyobrażam sobie plastikowych butelek z napojami lub sokami, przystawek które są już w trakcie serwowania przystawki – która później patrzy na Ciebie przez całą noc. Dla mnie idealny stół jest okryty dopasowanym obrusem, z serwetami materiałowymi, zastawą adekwatna do serwowanych dań i napoi, kuler z lodem gdzie chłodzi się wino do serwisu oraz karafka z woda lub sokiem. Winietka to jest też dobry pomysł – goście wchodząc na salę nie biegają po sali i zajmują  miejsce dla siebie i przyjaciół tylko wznoszą toast jak przybywają Państwo Młodzi! Dodatkowo menu wieczoru. Każdy gość wie co będzie miał okazję skosztować.”

Weselne dekoracje

No właśnie menu

To nas może najbardziej zestresować. I nie dlatego, że nie mamy pomysłu ; po prostu wiadomo – chcecie jako nowożeńcy tego dnia aby każdy wyszedł zadowolony z przyjęcia i najedzony. Jednak jak pogodzić tradycyjną polską kuchnię Cioci Krysi, z wegetarianizmem córki Cioci Alinki? 

I na to jest rozwiązanie. Nasz szef kuchni bierze pod uwagę wszystkie informację, które przekażecie podczas spotkania event managerowi. Dlatego bez obaw na stole znajdziecie potrawy dla każdego i to dosłownie. 

Polecamy także przed spotkaniem stworzyć “wedding cook book”. Wasze ulubione potrawy, dania które do dziś wspólnie wspominacie. Możecie tam wkleić także zdjęcia, które z pewnością znajdziecie w gąszczu instagramowych zdjęć z Waszych romantycznych randek. Ułatwi to wszystkim zadanie a Wy będziecie mieli okazję przypomnieć sobie te chwile.

Zapewniamy, że będzie to bajkowe wydarzenia rodem księżniczki z Bajki Disneya. Zresztą chyba najlepiej jeśli zapoznacie z tą opinią: Facebook. My osobiście byliśmy wzruszeni. 

Para Młoda

Zanim się z Wami pożegnamy tego dnia byście mogli zarezerwować termin na wesele. Ciekawi nas komu najchętniej wyprawiła by wesele nasza Aleksandra? 

“Pomóc chętnie bym pomogła wszystkim. Dla mnie każda Para jest wyjątkowa i wszystko jest dopasowywane indywidualnie. A teraz chętnie zajęłabym się weselem Klaudii Halejcio bo wiem, że jest w ferworze przygotowań oraz planowaniu ich wymarzonego dnia. Pani Beata Kozidrak też pod koniec kwietnia przyjęła oświadczyny- to byłyby mega przygotowania. Wyobraź sobie połączenie charyzmy, talentu i oryginalności. Misiek Koterski i Marcela Leszczak. Tu bym się nie nudziła – barwna para.”

Cóż zatem ruszamy z “Białą Armią” i rozpoczynamy rezerwację na przyszły sezon, 2024! 

Zdjęcia autorstwa: Magdaleny Madej 

Rozglądasz się za salą na Wesele w Warszawie?

Sprawdź naszą ofertę sali na wyjanem w Warszawie. Lokalizacja blisko centrum, dla 150 gości.

Sprawdź naszą propozycję